Dzisiaj jest: czwartek, 20 stycznia 2022
Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Drukuj

5) Tłumacz języka migowego

Opublikowane przez: Krzysztof Kopaczek
Data publikacji: 23-07-2012
Data ostatniej modyfikacji: 23-07-2012 | 10:58

Tłumacz języka migowego

     Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz.1243) Starostwo Powiatowe w Lubaczowie informuje o usługach  pozwalających  na komunikowanie się z tutejszym Starostwem osób doświadczonych trwale lub okresowo trudnościami w komunikowaniu się,  zwanych w ustawie „osobami uprawnionymi”
poprzez korzystanie z poczty elektronicznej oraz przesyłanie faksów.

    
Świadczone usługi będą bezpłatne dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych i realizowane podczas wizyty osoby uprawnionej w siedzibie Starostwa tj. w Lubaczowie przy ul. Jasna 1.

    
Zgodnie z art. 12 ust.1 wyżej cytowanej ustawy osoba uprawniona, która wyraża chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z tutejszym Urzędem /w sprawach, dla których właściwe jest Starostwo Powiatowe w Lubaczowie/  proszona jest o zgłoszenie tego faktu co najmniej na 3 dni robocze przed dniem skorzystania ze świadczenia (z wyłączeniem sytuacji nagłych) kontaktując się:
•    pisemnie: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie ul. Jasna 1,
     37-600 Lubaczów,

•    adres e-mail: starostwo@lubaczow.powiat.pl
•    fax: 16 632 87 09
•    tel. 16 632 87 00 (za pośrednictwem osoby trzeciej)

(podając zakres oczekiwanej pomocy oraz sposób przekazania informacji zwrotnej)

 
     
  W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie nie musi być wcześniej uzgadniana.


Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna