Dzisiaj jest: poniedziałek, 23 listopada 2020
Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Drukuj

Publikacje o regionie

. "Dziedzictwo przyrodniczo- kulinarne Kół Łowieckich na Ziemi Lubaczowskiej"

05-09-2016, Powiatowe Centrum Kultury

Publikacja jest wynikiem współpracy Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie z kołami łowieckimi, mającymi swoje obwody na terenie powiatu lubaczowskiego. Powstała też na kanwie sucesu  wydawniczego, jaki odniosła poprzednia publikacja Powiatu Lubaczowskiego- związana z tradycjami kulinarnymi i nalewkarskimi kół gospodyń wiejskich powiatu.

 

 

Tym razem na 135 kolorowych stronach albumu czytelnicy znajdą m.in. historię, zakres działania i osiagnięcia 12 kół łowieckich, mających swoje obwody na terenie powiatu lubaczowskiego, a także zaproponowane przez koła przepisy na potrawy z dziczyzny i nalewki. Poznają też dzieje lubaczowskiego  łowiectwa, któremu od setek lat sprzyjały okoliczne lasy, obfitujące w różnorodną zwierzynę.

 

Na katrach albumu zaprezentowały się koła łowieckie: "Cietrzew" w Lubaczowie, "Darz Bór" w Radymnie, "Hubert" w Oleszycach, "Jeleń" w Oleszycach, "Knieja" w Narolu, "Łoś" w Olezsycach, "Miot" w Krakowie, "Roztocze" w Rzeszowie, "Ryś" w Lubaczowie, "Sarenka" w Lubaczowie, "Sokolik" w Horyńcu-Zdroju i "Tur" w Wielkich Oczach. Wszystkie koła podzieliły się także przepisami na portawy z dziczyzny i nalewki.

 

Redakcją albumu zajmował się Mariusz Frant i Krzysztof Stępień z Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie. Tekstom towarzyszą fotografie z archiwów poszczególnych kół oraz autrorstwa Krzysztofa Stępnia i Andrzeja Kroczka.  Wydawnictwo zreazliowano na zlecenie Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

 

Album będzie wkrótce dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej powiatu lubaczowskiego oraz w księgarni w Lubaczowie.

 

Iwona Buczko

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna