Dzisiaj jest: środa, 21 sierpnia 2019
Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Drukuj

Aktualności

. 200 uczestników w II Roztoczańskim Rajdzie Rowerowym

06-06-2016, Powiatowe Centrum Kultury

W sobotę 28 maja Starostwo Powiatowe w Lubaczowie wraz z Gminą Horyniec Zdrój i Nadleśnictwem Lubaczów zaprosiło na II Roztoczański Rajd Rowerowy szlakiem Green Velo w powiecie lubaczowskim- największą imprezę rowerową na szlaku GV na Podkarpaciu. W tą wyjątkową podróż na dwóch kółkach po powiecie lubaczowskim wybrało się prawie 200 uczestników, z powiatu lubaczowskiego  ale i  m.in. z Krakowa, Mielca, Lublina, Rzeszowa, Tomaszowa Lubelskiego czy Przemyśla.

 

Tegoroczną imprezą po raz kolejny powiat wlączył się w ogólnoeuropejską inicjatywę o nazwie „Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju” oraz do ogólnopolskiej akcji pn. „Rower pomaga” i „Jeździmy dla dzieci z Domu Dziecka w Nowej Grobli”.

 

Wśród gości, którzy swoją obecnością uświetnili II Roztoczański Rajd znaleźli się m.in. Wojciech Wdowik- Regionalny Konserwator Przyrody, Pierwszy Z-ca Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie wraz z Naczelnikiem Wydziału Spraw Terenowych II w Przemyślu –Michałem Ferenc,  Alicja Wosik – Prezes Zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, delegacja z Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Tomasz Giedyk- przedstawiciel Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa Świętokrzyskiego, przedstawiciele świata nauki: prof. Teresa Brzezińska-Wójcik - UMCS Lublin, Zakład Geografii Regionalnej i Turyzmu, dr Krzysztof Kałamucki - UMCS Lublin, Zakład Kartografii i Geomatyki , dr inż. Ewa Welc z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Katedra geologii Ogólnej i Geoturystyki i doc. dr Marek Wiśniewski z  PWSZ w Jarosławiu i Zamościu.
Lubaczowskich samorządowców reprezentował m.in. starosta Józef Michalik wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Jadwigą Pałczyńską i burmistrzem Lubaczowa Krzysztofem Szpytem.

 

Przejeżdżając 65-km trasę uczestnicy rajdu odwiedzili m.in.: „Czerwoną figurę” (na skrzyżowaniu wschodniego szlaku rowerowego z trasą łącznikową do Lubaczowa), Radruż – Cerkiew UNESCO, Klasztor Ojców Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju, Nowiny Horynieckie – Kapliczkę na wodzie, Geostanowisko: Świątynia Słońca,  Rezerwat Sołokija, Kamieniołom wapieni mioceńskich w Starym Bruśnie, Bunkry z linii Mołotowa na wzgórzu Hrebcianka i Cerkiew w Nowym Bruśnie. Metę rajdu osiągnęli w Parku Zdrojowym w Horyńcu – Zdroju, gdzie dla wszystkich uczestników i widzów wystąpił z pokazem akrobatyki rowerowej trialowiec Krystian Herba z Rzeszowa i zespół „Zbrucz” z Ukrainy.

 

Organizatorem II Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego było Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, a partnerami: Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Lubaczów oraz perła uzdrowiskowa Roztocza -Gmina Horyniec-Zdrój  przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Lubaczowie (SRE) oraz Kół Środowiskowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, Oddział Krosno (SITLID).

 

Sponsorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubaczów, Dynów, Jarosław, Tomaszów, Grupa PBI Kraśnik, Wapiennik Węgierka, Agromal Lubaczów, Lech-Kom Lubaczów, Drzwi-Kubiszyn, Fabryka Maszyn Lubaczów, Chemifarb Wiesław Nawrot, Sklep Gracja Andrzej Gancarz, Krzysztof Szczepański, Lemaz Biuro Inżynierskie, Usługi projektowe Stanisław Zagrodzki.

 

 

Galeria zdjęć z Rajdu Tomasz Mielnika ze startu Rajdu:

 

 

Iwona Buczko

 

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna