Dzisiaj jest: piątek, 18 maja 2012
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Drukuj

Aktualności

. Ostatnia sesja Rady Powiatu w 2011 roku

02-01-2012, PCK

W czwartek 29 grudnia odbyła się ostatnia w 2011 roku sesja Rady Powiatu Lubaczowskiego. W porządku obrad znalazło się m.in.: podjęcie uchwał w sprawie zmian w budżecie Powiatu na rok 2011, a także w sprawie uchwalania projektu budżetu na rok 2012.
Podczas sesji podjęto także uchwałę w sprawie udzielenia dotacji gminie Horyniec Zdrój i gminie Oleszyce.

Radny Adam Swatek w trakcie sesji zwrócił się do Rady z prośbą o interwencje w sprawie nieodpowiedniego zachowania lubaczowskiej młodzieży.
- Jednym z problemów związanych z tą kwestią jest to, że lubaczowskie bary, czy restauracje zamykają lokale o bardzo później, niedozwolonej porze. Takie postępowanie może zakończyć się utratą koncesji – mówił Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie - Janusz Mołoń.

Podczas sesji  Radny Michał Szwed na prośbę rodziców zwrócił się do Rady z pytaniem o dwójkę dzieci z Powiatu Lubaczowskiego, które trafiły do Domu dziecka w Nowej Grobli.
- To nie Dom dziecka zabiera dzieci rodzicom. O tym orzeka Sąd – mówił Starosta Józef Michalik.
Dyrektorka Domu dziecka - Renata Bobrek z uwagi na tajemnicę zawodową mogła powiedzieć tylko, że sytuacja rodziny, z której pochodzą dzieci jest bardzo trudna.

Sesję zakończyło spotkanie opłatkowe wszystkich radnych i zaproszonych gości.

Agnieszka Sopel

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
wstecz góra główna